Már régóta szerettem volna létrehozni egy olyan lehetőséget, ahol barlangászattal kapcsolatos régi felszereléseket lehet adni-venni.
Így született ez az oldal:
www.speleoapro.lapunk.hu
Az oldalt szerkesztette: fiam Gyovai Tamás
A Dokumentumtárban megtalálható Tarsoly Péter két tanulmánya, a barlangkataszterben található földrajzi-név használatról, illetve a Velencei-hegységben felfedezett 5 eddig ismeretlen barlangról.
Timur áldozatos munkájának köszönhetően, a Karszt és Barlang 60-as években megjelent összes száma megtalálható a Dokumentumtárban, itt.
Köszönet érte.
Dr. Komlóssy Attila küldte be az alábbi Dr. Felkai Péter által írt "Fantomok kergetése: az „extrém” sportolók egészségügyi ellátásának aktuális kérdései utazásorvostani megközelítéssel" című cikkét, amely számunkra is érdekes lehet, a barlangászbalesetek ingyenes ellátását a TB alapellátásból kizáró kormányrendelet kapcsán.
Örömmel jelentjük, hogy mindkét oldalról, többéves megfeszített munka eredménye képpen, 2010.március 6.-án sikerült összekötni a Harcsa-szájú és a Hideg-lyuk barlangokat. Az így kialakult rendszer becsült hossza kb. 6 km. Ezúton is köszönjük a kutatásban résztvevők önzetlen és kitartó sagítségét! A kutatás folytatódik!
Nagy Gergő - Harcsa-team
Nagy András (Balu) - Hideg-team
Hazaérkezett a Voronya végpontját megjárt 3 fős alkalmi társulás, a képen jobbról balra: Nyerges Attila (kis Moha), Kunisch Péter (Kagyó) és Pataki Dénes. Ezzel 7-re növekedett a 2000 méteres mélység alatt megfordult magyar barlangászok száma.
Egy 5 nemzetből (litván, ír, angol, spanyol, magyar) álló expedíció résztvevőiként 4-en, első magyar barlangászokként lehetőséget kaptunk a föld jelenleg ismert legmélyebb barlangjába eljutni. A Kaukázusban (Arabika-plató, Orto-balagan völgy) található Krubera–Voronja barlangrendszer jelenleg ismert mélysége 2191 m, hossza az idei feltárásokkal együtt 15 486 m.